1980 Darbesi Ülkücüleri

1980 Darbesi Ülkücüleri

Ankara da şiddetli geçen günlerdi bu şiddetin ardında sokaklara kimi zaman sessizlik kimi zaman dava aşkıyla gönülleri yanıp tutuşan liseli Bozkurtlar hakimdi. Bir derdimiz vardı neydi derdimiz? Kim anlayabilirdi anlatsak halimizi, davamızı anlayacak kaç kişi vardı Liseli,üniversiteli gençlerin gözlerinden yaş değil kan geliyordu kaç gece uykusuz kaldıklarını kaç gece umarsız çıkmaz sokaklara girdiklerini teşkilatın dışında kim bilecekti Ben söyleyeyim sizin yerinize kimse bilmedi bilmeyecek tide kimse kahraman olmayı beklemiyordu kimse şehit olduktan sonra duvarlarda resimlerde tablolarda resimlerinin olacağını bilerek girmiyordu umarsız kavgalara çünkü onların derdi Türklüğü ve İslamiyeti yüceltmek Allah yolunda savaşmaktı.

Ankaranın en önemli kalelerinden Ülkücü gençlerinde buluşma noktalarından birisi Cebeciydi hareketin önemli noktalarındandı geçmiş dönemlerde Çatlı ve arkadaşlarının buluşma noktalarından biriside Cebecideki acem 51 çay ocağıydı orada buluşup çay içerlerdi belki hiç kimsenin cebinde tomarla para yoktu belki kimsenin altında en kral arabalardan yoktu ama herkesin ortak noktası vardı bu vatana, memlekete hizmet etmekti Çanakkalede şehit olan abilerimiz kardeşlerimiz bacılarımız analarımız vardı 1980 de aynı durum olmadı mı bu vatan bu topraklar altında binlerce kefensiz yatanımız yok mu var ismi bilinmeyen binlerce kahraman şehitlerimiz var.

Asılan abilerimiz şehadete eren yürekli kardeşlerimiz ipe giderken şehadet getirip son dilekleri namaz kılmaktı. Devleti, milleti koruma göreviyle sokaklara inen milli mücadele olarak gören savaşın içine çekilen milliyetçi, ülkücü kesimden 9 genç askeri mahkeme kararlarıyla idam edildi.

Arkalarında yaşlı gözler ana baba kardeş bıraktılar hiç bir korkuları yoktu ipe giderken çünkü biliyorlardı şehit olacaklarını ne mutlu ki onlara şehadete gittiler ne mutlu ki onlara bu vatan uğruna öldüler Askeri cezaevlerinde işkenceler gören onlarca abimiz olmadı mı Allah aşkına kimse susmasın bu vatan için değil miydi bu işkencelerde hayatını kaybedenler sakat kalanlar oldu yinede son sözleri Allah’tı.