20 Yaşındaki Genç, Hisseden Gelen Parasını Çocuk Hastanesine Bağışladı

ABD’de GameStop şirketine hisse yatırımı yapan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi genç, piyasadaki dalgalanma sayesinde kazandığı 30 bin dolarlık parasını Minnesota’da bulunan çocuk hastanesine bağış yaparak değerlendirdi.

Minnesota’da yaşayan Cornell Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi olan 20 yaşındaki Hunter Kahn adlı genç, GameStop yatırımıyla kazandığı parasını benzersiz şekilde değerlendirmeye karar verdi.

Amerikalı ABC haber sitesine konuşan Hunter Kahn, başta hayalini kurduğu arabayı satın almak için yatırımlara başladığını itiraf etti. Wall Street piyasasındaki dalgalanma sayesinde diğer amatör yatırımcılar gibi bir gecede kar eden Kahn, bu olayın evrenden gelen iyi işaret olduğunu belirterek bunu iyi bir şeyler yapma şansı olarak gördüğünü söyledi.

Kahn, kazandığı parayı yatırım yaptığı GameStop mağazasından el konsolları ve oyunlar alarak değerlendirdiğini ve Minnesota’da bir çocuk hastanesine bağışladığını belirtti. Kahn bağış fikrini “Her şey başladığından beri bağışlarımın GameStop’tan olacak bir alımla olmasını istedim ve alacağım el konsollarını zor zamanlar geçiren çocuklardan başka hak eden kimse yoktu.” şekliyle açıkladı.

Kahn’ın hazırladığı sürpriz bağış kutusunu gören hastane yetkilileri, çocukların yüzünü güldüreceği için Kahn’a özel teşekkürlerini iletti. Yine aynı kanala konuşan hastane yetkilisi, “Topluluğumuzun cömertliği, bir sağlık krizi nedeniyle dünyaları altüst olan çocuklar için bir fark yaratıyor.” açıklamasında bulundu.

GameStop dalgalanması nedir?

Sosyal medyada toplanan bir grup amatör yatırımcı, iflasın eşiğinde olan ABD’li video oyun satıcısı GameStop hisseleri üzerinden profesyonel yatırımcılara karşı başlattığı meydan okuma sayesinde Wall Street piyasası üzerinde dalga yaratmış, iflasın eşiğinde olan şirketin hisse fiyatlarını %400 yükseltmiş bu dalgalanmanın sonra ermesiyle hisse fiyatları %500 gerilemişti.