2019’da Kurulan Türk Oyun Şirketi 6,6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türk oyun dünyasından güzel haberlere bir yenisi daha eklendi. Peak Games’in 1,8 milyar Dolar’a satılmasının ardından yeni kurulan bir Türk oyun şirketi, büyük girişimlere destek veren kuruluş tarafından 6,6 milyon Dolar yatırım aldı.

Amerikan oyun devi Zynga Games tarafından bu yaz 1,8 Milyar dolarla satın alınan ve Türkiye’nin en yüksek fiyattan satılan girişimi olarak tarihe geçen Peak Games’in ardından bir Türk oyun girişimi milyon dolarlık yatırım aldı.

Peak Games’in Toy Blast oyununda çalışan Hakan Ulvan, Yağız İpek ve Erkan Gürel’in 2019 yılında kurduğu oyun girişimi Bigger Games, 1 yıl içinde geliştirdikleri 3 oyunla 75 milyon indirmeye ulaştı.

Basit bulmaca oyunları geliştiren Bigger Games, ABD merkezli Index Ventures liderliğinde düzenlenen turda 6,6 milyon dolarlık yatırım aldı. Daha önce Supercell, King, Roblox ve Discord gibi önemli ve başarılı girişimlere yatırım yapmış Index Ventures’in bu yatırımı, global çapta önemli bir başarı olarak gösteriliyor.

90’lı yıllarda halka geçirme oyunu olarak da bilinen oyunun günümüze uyarlanmış versiyonu Hoop Stack, topları çeşitli haritalarda deliğe ulaştırmaya çalıştığını Hollo Ball ve halatlara şekil verdiğiniz Color Rope, Bigger Games’in sadece 1 yılda geliştirdiği üç basit oyun. Kullanıcıların gündelik olarak giriş yaptıkları bu oyunların amacı, son derece basit kontroller eğlenceli vakit geçirilmesini sağlamak.

Bigger Games kurucularından Hakan Ulvan, Vanturebeats’e yaptığı açıklamada “Sıradan bulmaca oyunları pazarında büyük fırsatlar olduğu düşünüyoruz. Başladığımızda basit oyunlar ile hızlı kazançlar elde etmek istedik. Bu oyunlar başarılı oldu. Pazara hızlı girmek için pazarlama ekibimizi de hızlı kurmak istedik” ifadelerini kullandı.