37 Kaçak Göçmen Marmaris ve Datça Açıklarında Kurtarıldı

Muğla ilinin Marmaris ve Datça ilçeleri açıklarında 2 can salı içinde Yunan Sahil Güvenlik güçleri tarafından geri itilen 37 kaçak göçmen kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, dün akşam saat 21.30 sıralarında Marmaris ilçe merkezine 65 kilometre mesafede turistik Bozburun Mahallesi açıklarında bir can salının sürüklendiği ihbarı sonrası harekete geçti.

Bölgeye gelen Marmaris Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı bot ekipleri sürüklenen sal içerisinde 21 kaçak göçmeni kurtardı. Aralarında kadın ve çocukların bulunduğu kaçak göçmenler doktor kontrolünün ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Aynı sırada bu gece saatlerinde saatlerinde bir balıkçı, Datça ilçesi açıklarında Rodos Adası’na 1 kilometre mesafede Türk karasuları içinde can salının sürüklendiği ihbarını yaptı.

Devriye gezen Datça Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri bölgeye giderek içinde kadın ve çocukların da bulunduğu 16 Suriyeli kaçak göçmeni kurtardı. Göçmenler sağlık kontrollerinin ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.