40 Gün Aç Ve Susuz Yaşayabileceğini İddia Eden YouTuber Hayatını Kaybetti

Rusya’da popüler YouTuber olan Vitaliy Vıygranovskiy, 40 gün boyunca yemeden ve içmeden yaşanabileceği iddiasını kanıtlamak için canından oldu.

Aynı zamanda ülkenin en çok okunan Blog yazarlarından biri olan Vitaliy Vıygranovskiy, 40 gün aç ve susuz kalabileceğini iddia ederek, yazı ve video blogu şeklinde sürecini anlatma sözü vererek deneyine Mart ayında Moskova’da başladı.

Deneyinin 10. gününde fenalaşan YouTuber, şehrin kendisini kötü etkilediğini belirterek Abhazya’ya gitti ve deneyine orada devam etti.

Deneyinde 20. gününe gelince YouTuber, hesabı üzerinden tokluk hissi duyduğunu iddia ederken, kilo verdiğini ve fiziksel bir aktivite yapmak için enerjisi kalmadığını belirtti.

35. Güne gelince neredeyse ölmek üzere hislerini ifade ettikten sonra şu sözleri kullandı:

“Nasıl mı geçti? Bu sadece bir oyundu. Çok ilginç bir deneyimdi. Yemeğe karşı bir çekim hissetmiyorum. Vücudum tamamen yenilendi, her bir hücrem.”

Bir süre sonra paylaşım yapmayı kesen YouTuber’ın akıbetinin ne olduğu merak edilirken tanıdıkları, YouTuber’ın aç ve susuz kalma sürecinden çıkmak üzereyken hayatını kaybettiğini duyurdu. Kesin ölüm sebebi henüz açıklanmadı.