91 Saat Sonra Bir Mucize Daha: Ayda Gezgin

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi Ege Denizi açıkları olan 6.6 şiddetindeki depremin 91 Saat sonrasında bir mucize daha gerçekleşti. Rıza Bey Apartmanından 4 yaşındaki Ayda Gezgin kurtarıldı.

Elif bebeğin ardından Ayda bebek de mucizenin adı oldu. Ege Denizi açıklarında olan başta İzmir olmak üzere birçok ili ve ülkeyi etkiyen depremin üzerinden neredeyse 96 saat geçti.

Depremin 4. Gününde bir mucize daha gerçekleşti. Yaşı daha 4 olan Ayda Gezgin hayat üçgeni sayesinde hayatta kalarak kurtarıldı. Bayraklıda bulunan Rıza Bey Apartmanında Ayda bebek bulunduğu enkazda UMKE ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılırken Ayda’nın annesinin halen göcük altında olduğu tahmin ediliyor.

Kurtarma ekibinde bir görevli yaptığı açıklamada, “Önce çığlığını duydum, ismini söyledi. “Ben iyiyim” dedi. Enkazdan çıkmamış kadar güzeldi. Hastaneye kaldırılırken görevliyle konuşan Ayda bebeğin ilk isteği Köfte ve Ayran yemek oldu.

Ayda bebeğin babası Uğur Gezgin, enkazın dışında çalışmaları göz yaşlarıyla takip etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından 91 saat sonra çıkarılan Ayda Gezgin için sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güzeller güzeli Ayda hayata tutundu. Hikmetinden sual olunmaz, şükürler olsun” ifadelerini kullandı.