A101, Instagram’da En Çok Beğeni Toplayan 2. Market Zinciri Oldu

Küresel bir sosyal medya pazarlama şirketi olan ve dünya genelinde hizmet veren Socialbakers’ın 2020 verilerine göre 1 Ocak – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında dünya genelinde en çok beğenilen ikinci market zinciri Türkiye’den A101 oldu.

Dünya çapında faaliyet gösteren ve dünya devi markalar ile çalışan bir sosyal medya pazarlama şirketi olan Socialbakers, 1 Ocak – 19 Kasım 2020 tarihleri arasını kapsayan verilerine göre A101, dünya çapında sosyal medya platformu Instagram’da en çok beğenilen alışveriş zincirleri arasında 2. sırada olduğunu açıkladı. A101 aynı zamanda 2020 yılında sosyal medya yönetimi ile ‘Social Media Awards Turkey’ Zincir Marketler Kategorisi’nde altın ödülün de sahibi olmuştu.

Listede A101’in bir üstünde yani 1. sırada 28 ülkede faaliyet gösteren bir Amerikan spor giyim ve ayakkabı marketi zinciri olan Foot Locker olurken, Amerikan giyim ve kozmetik zinciri olan Urban Outfiters 2. oldu. Listede dünyaca ünlü Fransız kişisel bakım ve güzellik ürünleri zinciri Sephora 4 ve Amerikan Spor giyim zinciri Stadium Goods 5. oldu.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç, markanın sosyal medyada yakaladığı bu başarıyla ilgili “En başından beri sosyal medya bizim için müşterilerimize kulak verdiğimiz ve onlarla ilişki kurduğumuz bir mecra. En çok beğenilen marka olmak ise her şeyden önce müşterilerimizle kurduğumuz güven ilişkisinin dijitaldeki yansıması. Dünya çapındaki dev markaları geride bırakarak bu başarıyı elde etmek ise ayrıca gurur verici” şeklinde konuştu ve markanın sosyal medya yönetimine bakışına değindi.

A101’in resmi Instagram hesabı yaklaşık 9 milyon takipçiye sahipken 2020 yılı boyunca yaklaşık 60 milyon beğeni toplayarak adını dünyaya duyurdu.