ABD’de Yenilebilir Zencefilli Çörek Monoliti Ortaya Çıktı

Daha önce ABD ve Romanya’da ortaya çıkan gizemli monolitler günlerce internette tartışmalara sebep olmuş ve daha sonrasında çıktıkları gibi gizemli şekilde oldukları yerden kaldırılmışlardı. Gizemli monolitlere bir yenisi daha ABD’de eklendi ancak bu monolit diğerlerinden çok farklıydı.

Son monolit’in görülmesinden kısa süre sonra yeni bir monolit bu sefer ABD’de ortaya çıktı. ABD’nin San Francisco kentinde 2 metre uzunluğunda yeni bir monolit ortaya çıktı ancak bu monolit sanılanın aksine herhangi bir metalden yapılmış değil.

Yeni monolit zencefilli çörekle yapılmıştı. Monoliti gören insanlar, dokusunun ve kokusunun oldukça gerçekçi olduğunu ve çeşitli yenilebilir şekerlemelerle dekore edildiğini söyledi.

Ananda Sharma isimli bir kişi, KQED adlı yerel radyoya yaptığı açıklamada, koşmak için San Francisco’daki Corona Heights Park’ına gittiğini ve o sırada monoliti gördüğünü söyledi. Sharma, monolitin yakınlarına geldiğinde zencefilli çöreğin kokusunu almaya başladığını söyledi.

San Francisco Rekreasyon ve Parklar Genel Müdürü Phil Gingsburg, monoliti hemen kaldırmak gibi bir planlarının olmadığını ve en azından belli bir süre kalabileceğini söyledi. Ginsburg, “Pişmek için oldukça harika bir nokta gibi duruyor. Parçalanmaya başlayıncaya kadar bu şekilde bırakacağız.” dedi.

Gizemli şekilde ortaya çıkan monolitler hakkında internette çok fazla teoriler üretilmiş Netflix’in reklam için bazı bölgelere monolitler koyduğu açıklansa da birkaç bölgedeki gizemli monolitlerin gizemi hala çözülmüş değil. Monolitlerin uzun sürede gündemde kalması sanal ansiklopedi sitesi olan Vikipedia’da bile en çok okunan makalelerden biri olmasını sağladı. Son çıkan monolitin diğer monolitlere ve Noel’e esprili gönderme amacıyla elle yapıldığı tahmin ediliyor.