Abonelik Fesih İşlemleri Artık e-Devlet’ten Yapılabilecek

Tüketiciler için çileye dönüşen abonelik fesih işlemleri artık e-Devlette bir tıkla yapılabilecek. e-Devlet’te abonelik iptali işlemlerine dair düzenleme Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bir aboneliği iptal etmek, başlatmaktan daha zordur. Kimi zaman memnun kalmadığımızda kimi zamansa mecburi sebeplerden dolayı abonelikleri iptal etmemiz gerekebilir. Pandemi nedeniyle işlem ve kişi sınırı olan işletmelerde ve çeşitli evrak isteyen çoğu yerde abonelik iptali yapmak pandemiden oluşan yoğunluktan ötürü oldukça zordur.

Yakın zamanda taslak olarak karşımıza çıkan bu yeni düzenlemeyle birlikte elektrik, su, doğalgaz, internet ve telefon gibi abonelik işlemlerinin e-Devlet’te yapılacağı duyurulmuştu. Resmi Gazete’de bu düzenlenmenin yayınlanmasıyla kolaylıkla abonelik iptali mümkün oldu.

Abonelik iptali veya fesihi için yapılması gerekenler oldukça basit. Abone olan kişiye ait bilgilerle e-Devlet’e giriş yapıldıktan sonra kuruma ait olan e-Devlet sayfasına giriş yapıp abonelik iptaline dair gerekli bilgileri ve formları doldurulup onaylanması olacak.