Aile Bakanlığı’ndan 40 Bin Lira Yardım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan ihtiyaç sahibi olanlara 20 ila 40 bin lira arasında yardım yapılmaya devam ediliyor. Pandemi sürecinde yardım miktarını artıran Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eskimiş ve hasar almış binalarda yaşayan vatandaşlara 20 bin TL ile 40 bin TL arasında yardım yapılacağını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı özellikle pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapmaya devam ediyor. Birçok değişik başlık altında yardımlara devam edilirken, bu kez eskimiş ve hasar almış binalarda yaşayan vatandaşlara 20 bin TL ile 40 bin TL arasında yardım yapılacağı belirtildi. Gıda yanı sıra barınma ihtiyacı olan vatandaşlara yardım yapacağını duyuran Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu yardımlara ek olarak eşi vefat eden kadınlara, şehit ailelerine ve kışlık yakacak yardımlarının da devam ettiği duyuruldu.

Gıda Yardımları Devam Ediyor

Aile Bakanlığından en fazla talep alan ve başvuruları günden güne artan gıda yardımları bakanlık tarafından en fazla araştırılan yardımlar arasında bulunuyor. Bu doğrultuda yardımdan yararlanabilmek için 18 yaşından büyük olmak ve haneye giren gelirin asgari tutarın üçte biri kadar olması gerekiyor.

Ev Yardımı İçin Tek Tapu Şartı

Hükümet ve bakanlığın ortak çalışması olarak, bakımı yapılmayan, eskimiş ve hasar almış binalarda yaşayan vatandaşlara 20 bin TL ile 40 bin TL arasında yardım yapılacağı belirtildi. Bu yardımlar konut yenileme ve bakım masrafı olarak verilecek. Tüm bu yardımlara ek olarak eşi vefat eden kadınlara, şehit ailelerine ve kışlık yakacak yardımlarının da devam ettiği vurgulandı.

Kişilerin yaşamsal faaliyetleri sürdürmesini engelleyecek kadar eski, bakımsız ve sağlık koşulları elverişsiz olan evler için devlet tarafından barınma yardımı yapılıyor. Bu yardım kapsamında evlerin onarımı ve bakımının yapılmasına imkan sağlanması kapsamında 40 bin liraya kadar destek veriliyor. Bu yardımdan faydalanmak için reşit ve ihtiyaç sahibi durumunda olmak önemli olurken bakım ya da onarımı yapılacak evin tam hisseli tapusunun tek bir kişiye ait olması gereklidir.