Akrep Kral, ‘The Rock’ Yapımcılığında Yeniden Çekilecek

Dwayne “The Rock” Johnson ve Dany Garcia, Universal ile anlaştı ve 2002 yılında çekilen Akrep Kral filminin yeniden çekilmesi için çalışmalara başladı. Yapımcılar yeniden çekilecek filmin 2002 yılındaki filmden daha iyi olacağını iddia ediyor.

Dwayne Johnson’ın oyunculuk kariyerinin ilk adımı olan Akrep Kral filmi, 18 yıl sonra yeniden çekiliyor. Kariyerinin dönüm noktası olarak nitelendirdiği filmde savaşçı Mathayus’u oynayan Johnson, yapımcı koltuğunda oturacak.

2002 yılında Mumya filminin yan hikayesi olarak çekilen ve Dwayne Johnson’ın Güreş dışında başka bir işle ilk kez kameraların önüne geçtiği Akrep Kral filmi güçlü yapım kadrosuyla ve yeniden belirlenecek oyuncu kadrosuyla Beyazperdeye yeniden gelecek. Filmin senaryosunu Oscar adaylı senarist Johnatan Herman yazacak. Uygulayıcı yapımcı Jay Polidoro ve yaratıcı yapımcı ise Tony Ducret olacak.

Konuyla ilgili konuşan Johnson, Akrep Kral’ın kendi kariyerine olan öneminden ve yeniden çekecek olmalarının heyecanından bahsetti. Akrep Kral sayesinde kariyerinin önünün açıldığını söyleyen Johnson, kendisi gibi yetenekli oyuncuların önünü açmak istediğini söyledi.

Filmin diğer yapımcısı Danny Garcia, Mumya filmi üzerinden açıklamada bulundu. Akrep Kral filminin kendileri için şans olduğunu belirten Garcia, bu film sayesinde sinemaya giriş yaptığını itiraf etti. Kendi yapım şirketinin çekeceği filmle döngülerini tamamlayacaklarını açıkladı.

Yeniden çekilecek olan Akrep Kral 2002’de çekilen filmde olduğu gibi yine Akrep Kral’ın geçmişine yönelecek Dwayne Johnson’ın Mathayus’u yani Akrep Kralı değil başka karakteri canlandıracağı açıklandı.

2002’de çekilen Akrep Kral, başrolünde Brendan Fraser’ın yer aldığı Mumya filmiyle bağlantılı ve Mumya filminden önceki yıllarda Mathayus’un antik Mısır’da Akrep Kral olarak yükselişi anlatılıyordu. 2002’de çekilen Akrep Kral’ın yönetmen koltuğunda Chuck Russel yer alırken Dwayne Johnson’ın ilk oyunculuk deneyimi olmuştu. Gişede beklenen başarıyı gören film sayesinde Johnson, güreşçilikten oyunculuğa resmen geçiş yapmıştı.