Altın Fiyatları Mutasyona Uğradı!

Altın fiyatlarında dün ve bugün sert dalgalanmalar yaşandı. 1900 dolar seviyesine kadar çıkan ons altın 1.855 dolara düştükten sonra 1.870 dolar seviyesinde dengelenirken, gram altın da 470 TL’den 460 TL seviyesine indi.

Altın fiyatlarında sert dalgalanmalar yaşanıyor. Mutasyona uğrayan korona virüsü nedeniyle yeni seyahat kısıtlamalarının hayata geçmesi ve yatırımcıların güvenli liman arayışları ile ons altın dün 1.900 doların üzerine çıktı. Ancak daha sonra kazanımlarını geri verdi ve 1.855 dolara kadar geriledikten sonra 1.870 dolar seviyesinde dengelendi.

Gram Altın da Etkilendi

Gram altında da benzer bir durum yaşandı. Günün ilk yarısında iç piyasada doların da yükselişe geçmesiyle hareketlenen gram altın fiyatları 470 TL seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra hem doların tekrar 7.70’in altına gelmesi hem de ons altında yaşanan düşüşle birlikte 460 TL seviyeleri görüldü.

Dün ons altının 1.900 dolar seviyesinden tekrar düşüşe geçmesinin temelinde büyük fonların yaptıkları satışlar gösteriliyor. Mutasyona uğrayan korona virüsü haberleri ile borsa gibi diğer yatırım araçlarında büyük düşüşler görüldü. Büyük fonlar da oradaki teminatlarını tamamlamak için ellerinde bulunan altını satıyorlar. 1.900 dolar seviyesinden tekrar sert düşmesinin temel sebebinin bu olduğunu söyleyen uzmanlar, dalgalanmanın devam edeceğini bildirdiler.