Ankara’da İnterneti Olmayan Köylere İnternet İçin İlk Adım Atıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, köylerde yaşayıp uzaktan eğitime erişmekte problem yaşayan öğrencilere internet erişimini sağlayacağını açıkladı. Açıklamadan sonra ilk interneti Sincan’ın Esenler ve Çiçektepe mahallelerine kendi imkanlarıyla çekerek çocukların internete erişmelerini sağladı.

Mansur Yavaş, köylere internet getireceğini hesabından “Ankara bizim için sadece merkez ilçelerden ibaret olmadı. Hiçbir evladımız imkansızlıklardan dolayı mağdur olmasın diye yakın zamanda mahalle olan köylerimize internet hizmeti sağlamak için TÜRKSAT ile görüşmelere başladık. İnternet ücreti belediyemizce karşılanacaktır.” paylaşımıyla köylere internet getirileceğini 28 Eylül’de duyurmuştu.

Başkan Yavaş, bugün yaptığı açıklamada “Ankara’mızın köylerine kendi imkanlarımızla internet hizmeti sağlamaya başladık. İlk adımı attığımız Sincan Çiçektepe ve Esenler Mahallelerindeki evlatlarımızın sevinci bizim için her şeye değer. Hiçbir imkansızlığın çocuklarımızın gülüşlerine mani olmasına izin vermeyeceğiz.” diyerek köylere internet dağıtımı için ilk adımı atıldığını duyurdu.

Başkan Yavaş, hesabından paylaştığı videoda çocuklar ve veliler memnuniyetini dile getirirken çocuklar Mansur Yavaş’a teşekkür etti.