Antalya’da Denize Giren İranlı Turist, Erkek Cesedi Buldu

Tatil için Antalya’nın Konyaaltı ilçesini tercih eden İranlı turist, denizde yüzdüğü sırada denizin dibinde cansız erkek bedeni buldu.

İran’dan Antalya’ya tatile gelen İranlı Nima Şerbetzade, Konyaaltı plajında denize deniz gözlükleriyle girdi. Gözlükleriyle denizde bir süre yüzen turist, denizin dibinde tuhaf bir nesne fark etti. Gözlük yardımıyla dibe dalan Şerbetzade, denizin dibindeki şeyin aslında bir cesede ait olduğunu anladı. Cesedi gören turist, hızla karadaki vatandaşlara durumu bildirdi.

Turistin haber vermesinin ardından çevredeki vatandaşların ihbarıyla çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı su altı ekipleri dalarak cesedi bulunduğu konumdan karaya çıkardı. Polis ekiplerince yapılan incelemede cesedin kimliğini Ali Yılmaz (45) olarak tespit etti. Polis ekipleri, yaptığı araştırmada Yılmaz’ın sabah saatlerinde dalış yapmak için evden çıktığı ve kayıp olduğu öğrenildi.

Olay yerinde bulunan çantası ise ekipler tarafından merkeze götürüldü.

Heykel gibi görünüyordu

Cesedi denizde fark eden Nima Şerbetzade, gazetecilere yaptığı açıklamada “Yüzerken gözlük ile bir ceset gördüm. Erkekti 40-50 yaşındaydı. Elbisesi var. Geldim, bu arkadaşlara haber verdim. Onlar da baktı. Biraz korktum. Heykel gibi görünüyordu” sözlerini kullandı.

Karada olaya şahit olan Saim Duman da, “Arkadaş denizin içerisinde bir ceset olduğunu söyledi. Yüzükoyun yatıyordu. Sabah girmiş. Çantası buradaymış. Polis ekipleri gelip çantasını götürmüş. Adam boğulmuş veya intihar etmiş. Biz de bilmiyoruz” dedi.

Polise ifade veren bir başka vatandaş ise sabah saatlerinde 45-50 yaşlarında, alkollü bir kişinin deniz kenarında oturduğunu, bir süre sonra denize girdiğini gördüğünü, ardından sahilde kalan kıyafetler ile çantayı polise ihbar ettiğini söyledi.

Ceset, olay yerinde ilk incelenmesi yapıldıktan sonra Antalya Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.