Arı Taşıyan Kamyon Kaza Yaptı

Mersin’in Erdemli ilçesinde arı kovanı yüklü kamyonet kaza yaptı. Kovandaki arıların etrafa saçılması üzerine yol trafiğe kapandı.

Arılar Etrafa Saçıldı

Mersin Erdemli’de arı kovanı yüklü kamyonet kaza yaptı. Kazada kamyonetin yan yatmasıyla kovanlardaki arılar etrafa saçılırken, kaza yerine kimse yaklaşamayınca itfaiye çağırıldı. Trafiğin bir süre durdurulduğu olayda kovanları toplamak zaman alınca trafik yaya yolundan kontrollü bir şekilde devam etti.

Alınan bilgiye göre, arı kovanı yüklü kamyonet, Ayaş Mahallesi’nde refüje çarptıktan sonra devrildi. Kazada sürücü yaralanmazken kovanlar içindeki arılarla Mersin-Antalya D-400 kara yoluna saçıldı.

İtfaiye Müdahale Etti

Kazayı gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Arılar sebebiyle kaza yerine arıcıların dışında itfaiye ekibi de dahil kimse yaklaşamadı.

Kovanların toplanması uzun süre devam edince trafik, çevrede güvenlik önlemi alan ekiplerce kontrollü olarak geniş olan yaya yolundan sağlandı. Arıların toplanmasının ve yolun temizlenmesinin ardından trafik normale döndü.