Artvin Hopa Sele Teslim Oldu

Artvin’de sabah saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren şiddetli yağış, Borçka-Güreşen karayolunun kapanmasına ve Hopa ilçesindeki derelerde sel taşkınlarına neden oldu. Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki şiddetli yağışın Trabzon, Rize ve Artvin’de etkisini sürdüreceği bildirilirken, vatandaşlar aşırı yağışların neden olacağı sel ve su baskınları için uyarıldı.

Hopa’da Sel Yatakları Taştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Trabzon, Rize ve Artvin’de, şiddetli sağanak ile gök gürültülü sağanak görüleceğini bildirip, sel, heyelan ve su baskınlarına karşı tedbirli olunmasını istediği uyarısının ardından bölgede bu sabah başlayan yağış etkili oluyor. 

Artvin’in Hopa ilçesinde bazı derelerde su seviyesi yükseldi. Yan derenin taşması sonucu suyla dolan Hopa-Borçka Karayolu’nda araçlar, güçlükle ilerledi. Yamaçtan gelen sular ve heyelan nedeniyle Borçka-Güreşen Karayolu ulaşıma kapandı. Yolun trafiğe açılması için iş makineleri eşliğinde çalışma başlatıldı.

Yağışın Süreceği Açıklandı

Rize’nin Pazar ilçesinde de etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Yetkililer, bölge halkından olası su baskını, sel ve heyelana karşı, dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Trabzon’un doğusu ve Rize çevreleriyle Artvin’in kuzey ilçelerinde yarın yer yer çok kuvvetli sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Trabzon’un doğusu ve Rize çevreleriyle Artvin’in kuzey ilçelerinde akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli, yer yer çok kuvvetli sağanak bekleniyor.