Aşı Gönüllüsü Çağla Şıkel İsyan Etti

Geçtiğimiz günlerde korona aşısı yaptıran sunucu Çağla Şıkel, sosyal medya üzerinden gelen “Size ayrımcılık mı yapıldı?sorularının ardından bir açıklama yaparakÇalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim. Siz benim aşı olmama değil, cesaretime inanmadınızdedi.

Manken ve sunucu Çağla Şıkel, iki gün önce korona virüsü aşısı oldu. 41 yaşındaki Çağla Şıkel, aşı olduğu anları sosyal medya hesabından paylaşarak “3. faz gönüllüsü olarak coronavac aşımı oldum. Koronadan korkun, aşıdan değil ” demişti.

Şıkel’in paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gördü ancak aşı için gönüllü olan sunucuya “Nasıl aşı oldunuz, size ayrımcılık mı yapıldı?” gibi mesajlar atıldı.

‘Denek Olarak Katılan 8 Bin Vatandaştan Biriyim’

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Şıkel, şu ifadeleri kullandı:

Yanlış anlaşılmalar olduğunu görünce bir bilgilendirme yapmanın gerekli olduğunu düşündüm… Ben her 18/59 yaş arası vatandaşın hakkı olan Çin aşısı Faz 3 çalışmalarına Sağlık Bakanlığımıza başvurarak gönüllü olarak katıldım. Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim.”

‘Doktorlarımız Dahil Kimse Bilmiyor’

Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir. Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor. Çünkü sistem tüm dünyada böyle işliyor. Sonucunu, Faz 3 çalışması sonuçlandığında herkes gibi bende öğrenmiş olacağım.”

“Öncelik sağlık çalışanımız ve 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızken, benim aşı olmam söz konusu değildir. Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız. Saygılar.”