Aşılar Randevu Sistemiyle Kovid-19 Aşı Uygulama Birimlerince Yapılacak

Aşıların ülkeye girmesiyle kafalarda oluşan nasıl aşı olacağımız konusuna Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Kovid-19 aşılarının ASM ile kamu, özel ve üniversite hastanelerinde oluşturulacak Kovid-19 aşı uygulama birimlerince yapılacak. Aşı olacak vatandaşlar bu birimlere Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden alacakları randevu ile başvuracak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilin Sağlık Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile, bugüne kadar ASM ve bakanlığa bağlı kamu hastaneleri için hizmet veren MHRS’nin kapsamının genişletildiğini duyurdu.  Buna göre Kovid-19 aşısı uygulama süreciyle birlikte ilk defa özel ve üniversite (Kamu/Vakıf) hastaneleri de MHRS sistemine dahil edilmiş olacak.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin

Üniversite Hastaneleri Tanımlanacak

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin imzasıyla gönderilen yazıda “Aşı uygulamasının MHRS sistemi üzerinden randevulu bir şekilde yapılması için sistemde kayıtlı olmayan özel ve üniversite (Kamu/Vakıf) hastaneleri de MHRS sistemine tanımlanacaktır. Bu kapsamda MHRS işlemlerini yürütebilecek yetkinliğe sahip bir personelin MHRS sorumlusu olarak Bakanlığımıza bildirilmesi gerekmektedir” denildi.