Azerbaycan’da İntihar Eden Genç Kızın Ailesinden Açıklama

Azerbaycan’da 3 gün önce 20 katlı binadan atlayarak intihar eden Sevil Atakişiyeva’nın iddiaların odağında kalan ailesinden açıklama geldi. Sevil Atakişiyeva’nın babası Samir Atakişiyev, şiddet iddialarını “Ben evladıma kötü baba olmadım” diyerek yalanlarken ayrıca Sevil’in ölüme atladığı binada yaşamadıklarını ifade etti.

Sosyal medyanın ve Azerbaycan‘ın gündemine oturan Sevil Atakişiyeva’nın ölümü hakkında soruşturma devam ederken Sevil Atakişiyeva’nın babası Samir Atakişiyev’den ve ailesinden açıklama geldi.

Ben evladıma kötü baba olmadım

Azerbaycan basınına konuşan baba Samir Atakşiyev, kızına her şeyi kendi öğrettiğini ve 11 yıldır okula düzenli gidip geldiğini belirtti. İddia edildiği gibi kötü baba olunduğunda kızı okutmaz, okuması için büyük şehirlere gitmez ve yardım edilmeyeceğinin de altını çizdi.

Muhabirin iddiaları sorması üzerine baba Atakişiyev, sözlerinin kaynağının nereden olduğunu sordu ve yazılanların yanlış olduğunu söyledi. Sözlerine kötü sözleri söylemesinin mümkün olmadığını ve kızının annesinin adını verdiğinin altını çizerken kızı bir başına bırakıp gidilse vahşi olacağını vurguladı. Anlatılan olayların Sevil 17 yaşındayken yaşandığı ve yazılanın aksine şiddetle değil korumak için uyardığını aktaran baba, kızına bunu yapmak zorunda olduğunun da altını çizdi.

Baba Atakişiyev, kızı yarım saat bile geç kalsa mantıklı açıklamasının olduğunu ve anlayışla karşılayacağına dile getirirken, iddia edildiği gibi şiddet yanlısı olmadığını ve kızıyla arasının iyi olduğunu açıkladı.

Kötü bir baba olmadığını dile getiren Atakişiyev, kızını canından çok sevdiğini ve kötü babalar gibi baskıda tutmadığını belirtti.

Kızımın bir nişanlısı vardı, onu seviyordu

Kızının intiharı üzerine konuşan anne Hicran Atakişiyeva, kızının nişanlısı olduğunu, onu çok sevdiğini ve babasıyla da aralarının iyi olduğunu aktardı. Kızının nişanlısıyla babadan gizli tanıştıklarını ve iyi geçtiğini aktaran anne Atakişiyeva, o günün normal bittiğinin altını çizdi.

Anne Atakişiyeva, kızının ölümünden 2 gün önce babası ve küçük kardeşiyle gezmeye gittiğini ve çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Sevil gelirdi, elimi öperdi

Sevil ile aynı ismi taşıyan babaanne Sevil Atakişiyeva, torununun kendisini çok sevdiğini, her eve gelişinde elini öptüğünün altını çizen babaanne Atakişiyeva, torunuyla sürekli sarıldığını dile getirdi.

Soruşturma sürüyor

Sevil Atakişiyeva’nın ölümüne dair yürütülen soruşturma hala devam ediyor.

Olayı takip eden sosyal medya kullanıcıları, Atakişiyeva’nın ölümü konusunda 2’ye bölünmüş durumdalar. Bir grup Atakişiyeva’nın ölümüne ailenin ihmali olduğunu öne sürerken diğer grup sosyal medya ve genç kızın nişanlısının intihara yönlendirmesinde etkili olduğunu öne sürüyor.