Balıkesir’de Jigololuk Vaadiyle Dolandıran Çete Çökertildi

Balıkesir’de Jigololukla yüksek miktarda para kazanma vaadiyle insanları dolandıran çete yapılan operasyonla çökertildi. Ayrıca Polis, jigolo adaylarıyla yapılan görüşmelerde kullandıkları not da bulundu.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne kimliği açıklanmayan bir kişiden gelen Jigolo olma vaadiyle dolandırma ihbarıyla Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, pek çok kişiyi aynı yöntemle dolandıran İstanbul merkezli çeteyi deşifre etti. Çetenin internet üzerinden ‘yüksek gelir vaadiyle jigolo olma’ ilanları verdiği, başvuranların “Birlikte olmak isteyen kadın olduğunda, sizinle iletişime geçeceğiz” diyerek, kişisel bilgilerini aldığı, daha sonra kadınlara aratarak yüksek ücretle birliktelik teklif ettirdiği en sonunda da kurbanlarından sisteme giriş ücreti ve garanti parası adı altında para topladıkları saptandı.

Balıkesir Polisi, 98 kişiyi aynı yöntemle dolandırdığı belirlenen çeteyle bağlantısı olan şüphelilerden 44’ünü İstanbul’da, 3’ünü ise Gaziantep’te yakalayarak, gözaltına aldı. Şüpheliler ile birlikte çok sayıda cep telefonu ve sim kart ele geçirildi. Ayrıca arama yapılan adreslerde kitap arasına saklanmış çok sayıda banka kartı da bulundu.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.