Bankaların Mesai Saatleri Değişiyor

Son günlerde artan korona virüs vakaları nedeniyle İstanbul özelinde bazı bankalar çalışma saatlerinde yeniden değişikliğe gitti.

İstanbul özelinde bazı bankalar, korona virüs salgınına karşı daha önce aldığı tedbirleri tekrar devreye almaya başladı.

İstanbul’daki bir özel bankanın müşterilerine gönderdiği mesajda şu ifadeler yer aldı:

Değerli Müşterilerimiz, korona salgınının yayılmasını önlemek, sizlerin, çalışanlarımız ve toplumumuzun sağlığını korumak amacıyla İstanbul özelinde şubelerimizin gişe çalışma saatleri 09.11.2020 Pazartesi gününden itibaren saat 10:00-12:30 ve 13:30-17:00 olacak şekilde değiştirilmiştir.

Mart Ayından Beri Mesaileri Düzenlemeler Yapıldı

Günlük ücretsiz para çekme limitini yükseltmişlerdi. Bankaların bir kısmı mesai saatlerini 12.00-17.00 aralığına çekerken, bazı bankalar da 09.00-17.00 saatleri arasında müşteri kabul edeceğini duyurmuştu.

Bazı bankalar ise müşterilerin sağlığını ön planda tutarak dijital kanalları kullanmalarını tavsiye etmişti.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da salgına karşı yapılan yeni mesai düzenlemesine göre, 60 yaş ve üstü çalışanlar (idareci pozisyonda olanlar hariç), hamileler, kronik rahatsızlığı bulunanlar, 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personelin idari izinli sayılarak evden, bunların dışındaki diğer personelin ise, haftalık olarak dönüşümlü çalışacağını bildirmişti.