Banu Alkan: Kültür Bakanı Olmak İsterim

Bülent Ersoy ile yeniden ekranlara çıkmaya hazırlanan Banu Alkan projesi üzerine açıklamalarda bulundu. Kendi özel istekleri konusunda konuşan Alkan, Kültür Bakanı olmak istediğini itiraf etti.

Posta Gazetesi’ne konuşan Afrodit lakaplı eski oyuncu Banu Alkan, Yönetmen Mustafa Kotan’la yeni program üzerine buluştuklarını açıklarken Bülent Ersoy ile yeni programa başladıklarını açıkladı ancak formatı üzerine fazla bilgi vermedi.

Alkan, Dizilerde neden görülmediği sorusu üzerine “Ben iki dizi yaptım ve bir daha da dizi yapmam. Çok önemli projeler geldi de yapmadım. Çünkü ben özgür bir insanım. Seyahatlerimi engelliyorsa dizi çekemem” açıklamasını yaptı.

Oyunculuk kariyeri yüzünden genç kızlığını yaşayamadığını ifade eden Alkan, artık raflarda bulunduğu öldükten sonra da raflarda kalacağını açıkladı. Bu konu üzerine yıllardır sinemada görünmeyen tecrübeli aktris Filiz Akın’ı örnek gösterdi.

Banu Alkan, sanatçının kişiliğinin topluma örnek olması gerektiğini belirtirken Kültür Bakanı olmak istediğini açıkladı. Bu konu üzerine Alkan şu sözlerle nedenini açıkladı:

“Çünkü benim yapabileceğim bakanlık o. Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye’yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi. Başka bir siyasi söylemim olamaz. Ben herkesin yıldızıyım.”

Alkan aynı zamanda kendisine sorulan “Hayatınızın film olmasını ister miydiniz?” sorusuna “Oluyor bile. Çekeceğiz.” açıklamasını yaparak kendi biyografik filminin yapılacağını açıkladı.