Bir Sır Ölüm Daha

Gün geçmiyor ki bir kadından acı bir haber almayalım. 2020 bu konuda bizleri epey üzdü, yıprattı. Eylül ayına kadar ülkemizde tam 285 kadın öldürüldü. Ağustos ayı verilerine göre 27 kadın cinayete kurban gitti, diğer ölen 23 kadının ise ölümü şüpheli. 2020 yılının 9 ayında tam 285 kadın öldürüldü. Eşi, sevgilisi, babası, kardeşi yani en yakınları tarafından. Bunların arasında takıntılı eski eş, sevgili veya komşu ve akraba da var. Ve bu rakamlara taciz, yaralama, dayak, psikolojik taciz ya da cinsel tacizler dahil değil. Yanı sıra çocuklara yapılanlar da.

Ve bugün ajanslara bir şüpheli kadın ölümü daha düştü. İstanbul Fatih’te genç bir kız apartman merdivenlerinde ölü olarak bulundu.

Sadece 20 Yaşındaydı

Olay Molla Gürani Mahallesi’nde bulunan bina sakinleri, sabah saat 05.30 sıralarında üçüncü katta bulunan merdivenlerde genç bir kadının hareketsiz yattığını görerek durumu polis ve 112 Acil Servis’e bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaptığı kontrolde genç kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Polis incelemelerinde ölen kadının 20 yaşındaki N.S. olduğunu belirlendi. Polis ekipleri daha sonra binada ve genç kadının yaşadığı üçüncü kattaki dairede detaylı olay yeri incelemesi yaptı.

Erkek Arkadaşı Gözaltında

Apartmanın üçüncü katında genç kız ile birlikte yaşadıkları öğrenilen erkek arkadaşı ve yanında bulunan 2 kişi ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Olay yeri inceleme ekiplerinin geniş çaplı incelemesi sürüyor.

Haber&Foto İHA