BTK 1Milyon İstihdam Başvurusu Nasıl Yapılır

Btk Akademi 1milyon Yazılımcı Başvuru

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “1 milyon yazılımcı projemiz, YEP Eylem Planı kapsamındaki İstihdam Projeleri içerisinde bizi en çok heyecanlandıran proje olmuştu. Tarihi bir istihdam hamlesi olan bu proje, Türkiye’ye ve gençlerimize yazılımda çok daha ileri noktaya ulaşma imkanı sağlayacak.” dedi.

Bakan Albayrak’ın yaptığı açıklamalar:

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız 1 milyon yazılımcı projemiz tamamlandı. Dün, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bu proje kapsamında gençlerimize online eğitim ile yazılımcı olma imkanı sağlayacağız. Bildiğiniz gibi yazılım sektörü artık gelecek değil bugünün en önemli iş alanlarından birisi haline geldi.

Türkiye bugün 140 bin civarında yazılımcı kaynağı mevcut. Yazılımda ara eleman açığımız bulunuyor. Türkiye olarak büyük ideal ve hedeflerimiz var. Yazılımda büyük bir sıçrama sağlarsak hedeflerimize ulaşmamız çok daha kolay olacak.

1 Milyon Yazılımcı Projesi’nde gençlerin aldığı eğitimler CV’lerine işlenecek ve CV Bankasından firmaların ulaşımına açılacak.

Başvuru nasıl yapılır.

BTK AKADEMİ giriş yaparak edevlet ile entegreli olarak bağlanıp sisteme dahil oluyorsunuz. Kayıt esnasında cv havuzuna dahil olmak için zorunlu olarak belirttiğiniz mail adresinize detaylar iletiliyor.

Sistem üzerinde yer alan eğitimlere katılıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Berat Albayram 1Milyon Yazılımcı Projesi