‘Bugünden Uyarayım’ Diyen Bakan Koca’dan Maske ve Korona Aşısı Mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Çevre Günü için sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bakan Koca, “Bugünden uyarayım. Yakında maskeleri çıkarıp atacağız” dedi. Koca, “Büyüklerimizin küçüklerimize kavuşması için #kollarısıvıyoruz” ifadeleriyle de korona aşısına dair bir video paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Çevre Günü için sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bakan Koca, paylaşımında maske mesajı verdi.

Koca, “Bugün Dünya Çevre Günü. Bugünden uyarayım. Yakında maskeleri çıkarıp atacağız. Ama yere değil” dedi.

Aşı Mesajı

Bakan Koca, Twitter hesabından “Büyüklerimizin küçüklerimize kavuşması için #kollarısıvıyoruz” ifadeleriyle bir video paylaştı.

Videoda, “Yapılan araştırmalar, bakanlığımızca uygulanmakta olan Kovid-19 aşılarının hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış oranını ve ölüm oranını azalttığını göstermiştir” denildi.

Türkiye’de Son Durum

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 5 Haziran Cumartesi gününün korona tablosuna göre, semptom gösteren 542 hastayla birlikte 6 bin 126 yeni vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 5 milyon 282 bin 594’e çıktı. Can kaybı da 92 artarak 48 bin 68’e yükseldi.