Burhan Kuzu Korona Virüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Yaklaşık 2 haftadır tedavi görmekte olan eski Ak Parti Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun vefat ettiği açıklandı.

Eski Ak Parti Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun 17 Ekim’den beri özel hastanede tedavi gördüğü biliniyordu. Kuzu, 65 yaşındaydı.

Hastane açıklama yaptı

3 Dönem Ak Parti Milletvekilliği yapmış Anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi de açıklamada bulundu. Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, “Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri COVID-19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekilive Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 04:00’da vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Partidaşlarından Baş Sağlığı Mesajı

Burhan Kuzu’nun vefat haberini alan partidaşları başsağlığı mesajları paylaşırken Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, kendisi gibi korona virüs tedavisi gören Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 65 yaşında vefat eden Kuzu için başsağlığı mesajları da paylaştı.

Burhan Kuzu, en son hesabından kandil mesajı paylaşmıştı.