Canan Kaftancıoğlu’na Çirkin Tehdit

Eski Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu Başkanı’nın cinayetten hapis yatan oğlu Mustafa Bilgehan Akıncı, CHP’li Kaftancıoğlu’nu hedef gösterdi ve “Canan, sende kaşıntı var, akıllı ol” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden suç örgütü lideri Çakıcı’ya tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da eski Milliyetçi İşçi Sendikası Konfederasyonu Başkanı Ömer Faruk Akıncı’nın oğlu Mustafa Bigehan Akıncı tarafından tehdit edildi.

Akıncı “Canan, sende kaşıntı var, akıllı ol” diye tweet attı. Sessiz kalmayan Kaftancıoğlu “Olur ya, ‘Belki de dermatoloji (cildiye) doktorudur’ diyerek araştırmak istedim… Kim olduğunu gördüm ama ilgilendiğim kısmı cildiye doktoru olmadığı.. Ne demek istemiş acaba” yanıtı verdi.

 

Cinayetten Müebbetle Yargılanmış

SÖZCÜ’ye konuşan Mustafa Bilgehan Akıncı “Gönül Aydınlıyurt” cinayetinden tutuklanmadığını bu dosyadan gizli bir tanığın yalan beyanı üzerine gözaltına alındığını, daha sonra ise serbest bırakılıp hakkında takipsizlik kararı verildiğini söyledi.

Şikayetçi olması üzerine gizli tanığın hapis cezasına çarptırıldığını anlatan Akıncı, bu yönde çıkan haberlerin içeriklerinin kaldırılması için başvurduğunu söyledi.

Bir kadına işkence yaptığı ve Ramazan Nergis isimli bir kişinin de cinayet zanlısı olarak 10 kişiyle yargılanıp 2004’te müebbete çarptırıldığını anlatan Akıncı, cezasını çekince salıverildiğini söyledi.

Akıncı şöyle konuştu: “Canan Hanım, Alaattin ağabeyin yazdıklarından dolayı bizim partiyi, mafya düzenini halka dayatmakla suçladı. Ben de onun altına bunları yazdım. Çünkü babam Türkeş Bey’le bu partinin kurucusu. ‘Akıllı ol’ demek tehdit değildir, tavsiyede bulundum. Tehdit algılıyorsa suç duyurusunda bulunsun. Ben de kendisi hakkında iftira atmaktan dolayı dava açacağım.”