Canice Katledilen Aylin Sözer’in Babası: Erkek Arkadaşı Olsa Söylerdi

Geçtiğimiz gün bıçakla öldürüldükten sonra yakılan Öğretim Görevlisi Aylin Sözer’in cinayeti hakkında bir açıklama geldi. Aylin Sözer’in babası kızı hakkında iddiaları yalanlayan açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz gün, erkek arkadaşı tarafından yakılarak öldürüldüğü iddia edilen Öğretim Görevlisi Aylin Sözer’in babası Ayhan Sözer, sessizliğini Haber Türk gazetesine yaptığı açıklamalarla bozdu. Sözer, kızı hakkında söylenen iddiaları yalanladı.

Baba Sözer, zanlı Kemal A.’nın kızına dolap yapmak için fiyat verdiğini belirtti. Baba Sözer, “Kızım ‘fazla’ deyip göndermiş. Kızımın erkek arkadaşı değil. Kızımın böyle bir şeye vakti yok. Benim kızım delikanlıdır her şeyi söyler sevgilim var derdi” dedi.

Kızının iki ay önce Sefaköy’den Maltepe’deki bu eve taşındığını belirten Sözer, “Kitapları için dolap yaptırmak istiyordu ve bu adamla konuşup fiyat almış. 25 bin lira isteyince anlaşamamışlar” dedi.

Erkek arkadaşı olsa bilirdik

Tutuklanan katil zanlısı Kemal A’nın ifadesinde Aylin Sözer ile ilişkisi olduğunu öne sürmesine tepki gösteren Ayhan Sözer, “Erkek arkadaşı olsa bilirdik. Ayrıca alt katında oğlu oturuyor, üstte kız kardeşi oturuyor yani hep birlikteler. Hiçbir şekilde aralarında gönül ilişkisi yok. Ben buna inanıyorum. Zaten benim kızım delikanlıdır her şeyi söyler, ‘sevgilim var’ derdi bize. Hadi ben Bursa’da yaşıyorum eşimle. Benim haberim olmadı diyelim ama bir yerden kokusu çıkardı bu işin” diye konuştu.

Kızını hunharca katledip yakan zanlı Kemal A’ya tepki gösteren Ayhan Sözer, “Adi hırsız eve girişinden de belli yalpalaya yalpaya giriyor ve kızımı öldürüyor, üstüne bir de yakıyor” ifadelerini kullandı.

Aylin Sözer’in yakını olduğunu söyleyen kişiden şok açıklama:
Katil, Sözer’i kapıda öldürdü ve sonra banka hesabını çalma girişiminde bulundu.

Aylin Sözer cinayeti hakkında bir başka açıklama da Sözer’in kuzeninin oğlu olduğunu söyleyen Endercan Güngörür isimli kişiden geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Güngörür, Haber sitelerinde yer alan ifadelerin ailesini üzdüğünü belirtirken Sözer’in ölümü ve sonrasında olanları şu sözlerle anlattı:

“Aylin Sözer daha önce katil ile yeni taşındığı evine dolap yaptırmak için ulaşmış ve evinde ölçü aldırmış, katil çok yüksek bir miktarda para sunmuş ve Aylin Hoca bunu reddetmiş. Ardından katilin sözlü tacizlerine maruz kalmış ve tehdit edilmiş. Daha sonra 29 Aralık sabah 8 sularında şahıs Aylin hocanın apartmanına gelmiş. Eve girer girmez Aylin Hoca’yı bıçakla katletmiş.

Aylin Sözer’in hesabından parasını kardeşine göndermeye çalışmış

Aylin hocanın telefonundan banka hesabına giriş yapıp kendi kardeşine 260 bin TL tutarında bir EFT yollamış ancak banka teyit için telefonla aramış. Telefon açılmayınca da EFT’yi reddetmiş. Daha sonra katil Aylin Hoca’nın telefonundan mesajla asistanına “sana döviz hesabımdan para yollayacağım onu çek göndereceğim adrese yolla” demiş.

İndirim almak için “ilişki” bahanesine başvurmuş

Durumdan şüphelenen asistan “Sesinizi duymadan olmaz” deyince katil “Gerek kalmadı” mesajı atmış. Asistan durumun normal olmadığını anlayarak Aylin Hoca’nın kardeşine ulaşmış. Aylin Hoca’nın kardeşi eve gidip anahtarla kapıyı açmaya çalışmış ancak kapı kilitliymiş. Polise haber verilince katil evi ateşe vermiş. Şahıs indirim almak için ilişki bahanesini uydurmuş.”

Güngörür, haberlerin ardından gerçeği basına anlatmak için çok çaba harcadığını ancak son çaresinin sosyal medya olduğunu bir sosyal medya kullanıcısına da açıkladı. Güngörür, konu yargı aşamasında olduğu için daha sonra yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabından kaldırdı.

Katil zanlısı tutuklandı

Maltepe’de akademisyen Aylin Sözer’i öldüren Kemal A., “Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmek” suçundan tutuklandı. A.’ya Barodan atanan avukat Anadolu Adliyesi önünde açıklama yaptı.

İstanbul 1 No’lu Baro avukatlarından Hamza Tüzen “CMK 150 kapsamında kendisine avukat atanması gerekiyordu. Ben Baro’dan zorunlu olarak atandım. Dün akşam gece saat 00.30-02.00 arasında sanığın ifadesi alındı. Bugün de önce savcılığa gelindi sonrasında az önce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şu an söyleyeceklerimiz bunlar. Hala soruşturma tüm kapsamıyla devam ediyor. Tutuklama gerekçesi ‘kasten adam öldürme, tasarlayarak planlayarak adam öldürme’den içeri alındı şu an. Bu görev zorunlu olarak bize geldiği için yapmak zorunda kaldım. Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Herkesin savunulma hakkı vardır ne olursa olsun. Ben de bu savunma hakkının gereğini yerine getirdim.” dedi.