Cemal Metin Avcı’dan Pınar Gültekin Cinayeti Üzerine Tüyler Ürperten İfade

27 Yaşında Muğla’da canice öldürülen, öldürüldükten sonra cesedini varile konulup yakılıp sonrasında üstüne beton beton dökülen Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı’nın iddianamedeki ifadesi ortaya çıktı. İfadede anlatılanlar cinayetin vahşetini ortaya çıkardı.

16 Temmuz’da gizemli şekilde kaybolan Pınar Gültekin, ailesinin ihbarı üzerine aranmaya başlanmıştı. Jandarma ve Polislerin arama yaptığı sırada Cemal Metin Avcı önce şüpheli hareketleri ve çelişkili ifadeleri nedeniyle göz altına alınmış daha sonra Pınar’ı öldürdüğünü, cesedini varilde yakıp üstüne beton döktüğünü itiraf etmişti. Şüpheli sevk edildiği adliyede ” canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek ” suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Cemal Metin Avcı’nın cinayet üzerine ifadeleri ortaya çıktı. İfadede cinayete dair verilen her ayrıntı türler ürpertti.

” Karına söylerim “

Cinayeti Gültekin’in “Karına söylerim” sözüyle başlayan bir anlık öfkeyle işlediğini iddia eden Avcı, olay hakkında şunları anlattı:
Pınar bana whatsapp üzerinden yazarak buluşmak istediğini söyledi. Ertesi gün buluşmayı kabul ettim. Aslında amacım ilişkiyi tamamen bitirmekti. Saat 15 sularında Pınarı beklediği AVM’den aldım. Birlikte babamın yayladaki evine gittik. Pınara benden ne istediğini sordum, tartıştık. Kendisine bu işin bitmesi gerektiğini söyledim. Pınar “Karına söylerim” diye bağırdı.

Çantasından bıçak çıkarıp bana salladı

Pınar Gültekin’in öfkelenerek kendisine bıçak çektiğini iddia eden Avcı, ifadelerine şöyle devam etti:
Pınar çantasından bıçak çıkarıp önce kendine sonra bana doğru tuttu. Kendisine o anda yumruk attım. Yere düşerken başını sanırım arka tarafından çarptı. Biraz kanı aktı. Yere düştükten sonra tekrar yumrukladım sanırım. Hareket etmediğini gördüm ve boğazını 15 – 20 saniye kadar sıktım. Nefes alışverişini, tepki verip vermediğini kontrol ettim. Nefes almadığını anladığımda ne yapacağımı bilemedim. 5 – 10 dakika bir şey yapmadan bekledim. Herkesin öğrenmesinden korktum.

Aklıma bahçedeki çöp varili geldi

Pınar Gültekin’i öldürdükten sonra yaptıklarını Avcı şu sözlerle anlatmaya devam etti:
Ailem aklıma geldi ve ne yapabileceğimi düşünmeye başladım. Aklıma bahçedeki çöp varili geldi. Varili biz bahçedeki çöpleri toplamak ve yakmak için kullanıyorduk. Varili evin içine taşıdım. Pınarı varilin içine koymak istedim ama bedeni elimden kayıyordu. Sabit tutmak için bir iple boğazına sardım. Bir elime ayaklarını diğer elimle boğazına sardığım ipleri tutarak varile taşıdım. Bu sırada Pınar’da hala yaşam belirtisi yoktu. Bunlar olana kadar yaklaşık 15 dakika geçmiştir.

Telefonunu Akyaka’da sinyal versin diye yere bıraktım

Cesedin varil içinde yanmayacağını anlayınca paniğe kapılan Avcı, Pınar’ın telefonunu fark etti. Cesedi yakmak için yaptığı girişimleri anlatmaya şu sözlerle devam etti:
Benzin almak için Pınar’ın telefonuyla birlikte araca bindim. Önce yayla tarafına gittim, korkup geri döndüm. Pınar Akyaka’da kalıyordu. Akyaka kavşağına arabayla gittim. Telefonunu Akyaka’da sinyal versin diye yer bıraktım. Sim kartını dişimle parçaladım ve camdan parça parça attım. Sonrasında eve döndüm tişörtümü yıkadım, üstümü değiştirdim. Sonrasında benzinciye gidip 1.5 litrelik 2 şişede benzin aldım. Varili bahçeye çıkarıp içine tahta parçaları attım. Benzini döküp yaktım.

Ara sıra eve dönüp yanmış mı diye baktım

Yanan ateşin şiddeti nedeniyle komşusunu endişelendiren ama içinde plastik olduğunu söyleyip olayı geçiştiren Avcı, ifadelerine şu sözlerle devam etti:
Ben de sonra iş yerime döndüm, çalıştım. Ara sıra eve dönüp yanmış mı diye baktım. Gece saat 23 gibi varile su döküp ateşi söndürdüm. Palet yardımıyla depo gibi bir yere taşıdım sonra eve gidip yattım. Ertesi gün saat 15 gibi dükkandan yemek için çıkıp yaylaya geçtim. Kimse görmesin diye aracın kapılarını açtım. Küçültmek için balyozla varili yamulttum. Varili paletin arkasına yerleştirdim ve aracın arka kısmına koydum. İçine beton döküp ağzını yumdum. Gülağzı tarafına döndüm, aracın arkasını dere tarafına verdim. Kapısını açtım ve varil yardımıyla yere indirdim. Sonra hiçbir şey olmamış gibi eve döndüm. Pınar’ın arkadaşları aradığında bir şey bilmediğimi söyledim.

İlk duruşma 9 Kasım’da

Tutuklanan Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) da “Suç delillerini gizleme, yok etme veya değiştirme” suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan 11 sayfalık iddianameyi kabul eden Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşmayı 9 Kasımda yapacak.