Ceza Yememek İçin Kaçtı, Kayalıklarda Mahsur Kaldı

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde korona virüs tedbirlerini delerek sokağa çıkan kişi, kendisini kovalayan polislerden kaçmak için kayalığa tırmandı. Tırmandığı kayalıkta mahsur kalan vatandaş, 4 saatlik çalışmanın ardından kurtarma ekiplerince kurtarıldı.

Bursa Osmangazi’de tam kapanma yasaklarını delerek evinden çıkan S. Ç. (23) Uludağ eteklerindeki Gökdere Deresi’ne giderek serinlemek için bir süre dereye girdi.

Aynı sırada ormanlık alanda denetim yapan polisleri gören genç, güvenlik güçleri tarafından korona virüs tedbirlerini delme cezası yememek için dağ yönüne doğru kaçtı.

Kayalık alanda yaklaşık 100 metre tırmanan genç, mahsur kaldığını anladığında telefonundan arkadaşlarını arayarak yardım istedi. Bunun üzerine durumdan haberdar olan polis, bölgeye AFAD ve Yıldırım Belediyesi arama kurtarma ekiplerini yönlendirdi.

Kayalıklara tırmanan ekipler, yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu halat yardımıyla S. Ç.’yi kurtardı. Sağlık durumu iyi olan S. Ç. ifade işlemleri için polis merkezine götürüldü.