CHP Milletvekilinden Tabutlu Basın Toplantısı

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, seçim bölgesi Hatay’da artan Covid-19 salgınına dikkat çekmek için TBMMde ‘maket tabutla’ basın toplantısı düzenledi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM’de düzenlediği basın toplantısına Hatay’da artan korona virüs vakalarına dikkat çekmek için tabut maketi getirdi.

Elindeki kırmızı beyaz karanfilleri de tabutun üzerine bırakan Topal, “Böyle bir tabutla gelmek istemezdim ama zorunda kaldım” dedi.

Seçim bölgesinde artan korona virüs salgınına dikkat çeken Topal, Hatay’ı, Çin’in Vuhan kentine benzetti. Çin hükümetinin Vuhan için uyguladığı olağanüstü tedbirlerin Hatay için de uygulanmasını isteyen Topal, Türkiye’de başka bir kentte bu kadar vaka artışı olmadığını öne sürdü.

Halk Karantina Uygulansın İstiyor

Hatay’ın 11 milletvekilinin 6’sının, ildeki bazı yöneticilerin, sağlık çalışanlarının ve çok sayıda vatandaşın korona virüse yakalandığını aktaran CHPli Topal, “Gasilhanede vatandaşımız cenazelerini almak için sıra bekliyor. Yoğun bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız sıra bekliyor. Sayın Bakan, ‘Hatay’da ağır hasta yükü fazla’ diyor. Madem öyle ise nedir bunun çaresi? Halk çaresiz. Halk karantina uygulansın istiyor. Ancak karantinanın da şartları var. Vatandaşlarımız, esnaf, çiftçiler, tarım işçileri, serbest meslek mensupları, kiracılar ve birçok vatandaşımız ekonomik olarak zor durumda. Vatandaşlarımıza ekonomik destek verilerek karantina uygulanmalıdır” ifadesini kullandı.