Çiçekçi Kadının Kızının Hiç Oxford’a Gitmediği Ortaya Çıktı

Hatay’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yapılan röportajda tanınan, mezarlıkta çiçek satarak 15 yıldır geçimini sağladığı 2 çocuk annesi Gülseren Bozkurt’un Oxford’da Tıp okuduğunu sandığı kızının Oxford’da okumadığı ortaya çıktı.

Gazetecilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Hatay‘ın Antakya ilçesinde bulunan Asri Mezarlığın en eski çiçekçilerinden Gülseren Bozkurt, çiçek satarak çocuklarını okuttuğunu, kızı Merve Bozkurt’un 5 yıldır Oxford Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gördüğünü anlatmıştı.

Sabah gazetesinin yayınladığı habere göre sosyal medyada haberi gören hayırseverler, Merve Bozkurt’a burs vermek istediklerini açıkladılar. Yapılan araştırmalar sonunda Merve Bozkurt’un Oxford Üniversitesi’nde eğitim görmediği ve hiç yurt dışına gitmediği ortaya çıktı. Annesi, kızının yurt dışında okuduğunu sanarak düzenli olarak para gönderirken, genç kızın uzun zamandır İstanbul’da olduğu ve pasaportunun olmadığı öğrenildi.

Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte genç kız sosyal medya hesaplarını kapattı. Ailesine gerçeği anlatmak zorunda kalan genç kızın ailesi ve yakınlarına, “Annemi üzdüğüm için kendimi çok kötü hissediyorum. Bir hikaye uydurdum. Bu hikayeye kendim dahil herkesi inandırdım. Oysa İstanbul’da bir emlak ofisinde çalışıyordum” dediği öğrenildi.