Çorum’da Köpeği Yaralayan Adamın Pişkinliği Pes Dedirtti

Çorum’da yaşayan Mehmet K. (50), sokak köpeğini av tüfeğiyle açtığı ateş sonucu yaraladıktan sonra polis ekiplerince gözaltına alındı. Basın mensuplarınca görüntülenen şüpheli ise hiçbir şey yapmamış gibi “Ne çekiyorsunuz, gören de adam öldürdük sanır” diyerek tepki göstermesi pes dedirtti.

Olay, öğle saatlerinde Küçük Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. İddialara göre, sanayi sitesinde esnaflık yapan Mehmet K. (50), iş yerinin yakınında bulunan ve kendisine saldırdığını iddia ettiği sokak köpeğine av tüfeğiyle 3 el ateş etti.

Tüfekten çıkan saçmaların sırtının çeşitli bölgelerine isabet etmesi sonucu ağır yaralanan köpek, çevredekilerin ihbarı üzerine adrese polis ekipleri ile belediyeye bağlı barınak görevlileri sevk edildi. Olay sonrasında kaçan Mehmet K., elinde suç aletiyle polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Öte yandan yaralı köpek, götürüldüğü barınakta tedaviye alınırken köpeğin hayati tehlikesinin olduğu açıklandı.

İfadesi alınmak üzere Bahçelievler Polis Karakolu’na götürülen Mehmet K., kendisini görüntüleyen gazetecilere hiçbir şey yapmamış gibi “Ne çekiyorsunuz, gören de adam öldürdük sanır” diyerek tepki göstermesi ve gazetecinin “Köpeğe neden ateş ettin?” sorusuna pişkince “Köpek yaramazlık ederse ateş edilir” diyerek cevap vermesi sosyal medyada hayvan severler tarafından tepkiyle karşılandı.