Daft Punk Grubu Resmen Dağıldığını Açıkladı

Elektronik müziğin sevilen ikililerinden olan ve bir süredir aralarının bozuk olduğu iddia edilen Daft Punk grubu, yayınladıkları videoyla dağıldıklarını resmi olarak duyurdu.

1993 yılından beri aktif olan ve çıkardıkları her şarkıyla müzik dünyasını sallayan Elektronik müzik grubu Daft Punk, resmi kanalından yayınladığı videoyla 28 yıllık müzik kariyerini dağılarak bitirdiğini duyurdu.

Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter tarafından Paris’te kurulan Daft Punk 1997’de ilk albümleri Homework ile sesini dünyaya duyurmuştu. İkili fiziksel olarak görünmek istemedikleri için kullandıkları robotik kask kısa sürede grubun ikonu haline geldi.

Deneysel anlamda ilginç kliplere ve kısa filmlere imza atan grup, kendi orta metraj filmleri Electroma’nın yanı sıra 2010 yılında Tron ve Demir Adam 2 (Iron Man 2) filminin de müziklerine imza attılar.

4 Albüm çıkaran grup en son 2013 yılında Random Access Memories albümüyle dinleyicilerin karşısına çıktı ve Pharrel Williams ile yaptıkları şarkılar büyük ilgi görmüştü. Son olarak 2016 yılında Weeknd ile ortak şarkı yapan grubun takipçileri sıradaki çalışmaları bekledi.

Bir süre sessizliğini koruyan grup üyeleri Bangalter ve Homem-Christo’nun kendi solo albümlerini çıkarması ve ikilinin kameralar önünde görülmemesi üyelerin aralarının bozulduğu iddiasına sebep oldu.

Uzun yıllar sonra Youtube sayfasından paylaşım yapan Daft Punk grubu dağıldıklarını yayınladığı 8 dakikalık videoyla duyurdu. Orta metraj filmi olan Electroma’nın vedalaşmalı patlama sahnesini paylaşan grup aktif olduğu 1993 – 2021 yıllarını yazarak dağıldığını ilan etti. Grup dağılma sebeplerine dair açıklamada bulunmazken grubun hayranları büyük üzüntü yaşadı.