Datça Açıklarında Korkutan Deprem! Son Depremler

Muğla’nın Datça ilçesinin açıklarında, saat 23:23’te 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD’ın depremle ilgili açıklamasında gelişmelerin takip edildiği belirtilirken, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, “İlgili kurumlarla yapılan görüşmelerde an itibariyle herhangi olumsuz bir ihbarın olmadığı bilgisi alınmıştır” dedi.

AFAD, Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında deprem meydana geldiğini duyurdu.

Saat 23:23’te olan depremin büyüklüğünün 4.1 olduğu belirtildi.

AFAD’ın depremle ilgili açıklamasında gelişmelerin takip edildiği ifade edildi.

Kandilli Rasathanesi ise depremin Oniki Adalar’da, yerin 6.6 kilometre derinliğinde ve 4.2 büyüklüğünde olduğunu bildirdi.

İçişleri’nden Açıklama

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, “Muğla – Datça açıklarında saat 23.23’de 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. İlgili kurumlarla yapılan görüşmelerde an itibariyle herhangi olumsuz bir ihbarın olmadığı bilgisi alınmıştır. Geçmiş olsun Muğla” dedi.

Bir Deprem Daha

Kandilli Rasathanesi, Oniki Adalar’da saat 23:25’te yerin 7.5 kilometre derinliğinde 3.1 büyüklüğünde bir sarsıntının daha meydana geldiğini duyurdu.

Son Depremler

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER