Ders Boyunca Mikrofonu Kapalı Olan Profesörün Tepkisi Viral Oldu

Singapur’da uzaktan eğitim veren bir üniversitenin Matematik dersinde sesi bir anda kesilen Profesör, kesintinin farkında olmadan 2 saat boyunca ders anlatmaya devam etti. Ders sonunda öğrencilerin mikrofonunun kapalı olduğunu söylemesi üzerine verdiği tepki sosyal medyada ses getirdi.

Singapur Ulusal Üniversitesi’nde (NUS) Matematik Bölümü’nde Profesör olan Dong Wang, pandemi sebebiyle diğer okullarda olduğu gibi online eğitim üzerinden ders verdi. Ancak verdiği son ders, diğerleri gibi aynı olamadı.

Bilgisayarında oluşan sorun nedeniyle sesi bir anda kesilen Profesör, durumu 2 saat süren dersin sonuna kadar fark etmedi. Profesör Wang, sorunun olduğunu ders sonunda mikrofonunu açarak “Sorusu olan var mı?” diyerek sorduğunda anladı.

Öğrencilerinin dersin başlangıç saati 6:08’den beri bir şey duymadıklarını belirtince şok geçiren Profesör Wang’ın tepkisi sosyal medyada viral oldu. Profesör Wang’ın durumu anlamaması üzerine açıklama yapan bir öğrenci durumu anlattıktan sonra Profesör Wang, bir süre şaşırdı.

Ders boyunca bir çok öğrencinin çıktığı görülürken ders sonuna kadar 20’ye yakın öğrencinin sorunun çözülmesi için sabırla beklediği görülürken Profesör Wang, dersin yakın zamanda tekrarlanacağını söyledi.