Diyanet’ten Açıklama: “O Hesap Bize Ait Değil”

Diyanet İşleri Başkanlığı ‘Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar’ paylaşımın kendileriyle ilgili olmadığını açıkladı. Açıklamada bu ifadenin tamamen yalan ve iftira olduğu ve paylaşımı yapan sosyal medya hesabıyla ilgili hukuki sürecin başlatıldığı duyuruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı sosyal medyada çıkan bir paylaşımın hızla yayılmasından sonra resmi bir açıklama yaptı. Yapılan resmi açıklamada, “Dini değerlerimizi sürekli aşağılayan, toplumsal saygınlığı olana kişilere hakaret eden, mütemadiyen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanımız Ali Erbaş’ı hedef alan, küfür, hakaret ve tehdit içeren, yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan, ahlaktan yoksun, karanlık bir sosyal medya hesabının Sayın Başkanımıza atfen paylaştığı, ’Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız’ ifadesi de tamamen yalan ve iftiradan ibarettir” denildi.

Resmi Açıklama Şöyle:

“Maalesef aralarında sanatçı, gazeteci ve siyasetçilerin de bulunduğu birçok kişinin akla ve mantığa sığmayan bu içeriklerin doğruluğunu araştırmadan paylaşarak yalan ve iftiranın yayılmasına ve kamuoyunu yanlış yönlendirerek başkanlığımız ve başkanımıza karşı bir linç kampanyasının başlatılmasına sebep olduğuna üzülerek şahit olmaktayız. İletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği çağımızda, iletişim ahlakının bu denli yitirilmesi geleceğimiz adına kaygı vericidir. Söz konusu hesabın paylaştığı iftira ve hakaretlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.”