Donald Trump’a Suikast Girişimi! ABD Ayağa Kalktı!

ABD başkanı Donald Trump’a suikast girişiminde bulunuldu. Trump’a gönderilen zehirli mektup Beyaz Saray’a ulaşmadan durduruldu.

Üzerinde Donald Trump’ın adının yer aldığı zehirli mektup, ABD’de büyük yankı uyandırdı. İçerisinde ölümcül bir etkiye sahip olan “risin” adlı maddenin bulunduğu mektup, Washington’daki bir postanede tespit edildi.

ABD basınında yer alan haberlere göre mektubun geçen hafta gönderildiği öğrenildi.

FBI ve Gizli Servis’in olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. Mektubun içerisindeki “risin” maddesini doğrulama amacıyla iki test yapıldı. Yapılan testler sonucu maddenin varlığı doğrulandı.

Konuyla ilgili FBI’ın açıklaması ise şu şekilde; “Gizli Servis ve ABD Postane Servisinin katılımıyla ele geçirilen mektuba ilişkin ortak bir soruşturma yürütüyoruz. Şu an kamu güvenliğini tehdit eden bir durum söz konusu değil.”

Risin Nedir?

Ajanlarca tercih edilmekle beraber siyanürden tam 6000 kat daha güçlü olan bu zehir, iç organların iflasıyla birlikte ölüme sebebiyet veriyor. Birkaç tane sofra tuzu büyüklüğünde saflaştırılmış bir risin tozu, yetişkin bir insanı öldürebilir.