Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı Ön Satışa Çıktı

Bilgisayar devi Lenovo, geçtiğimiz ocak ayında tanıttığı dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı Thinkpad X1 Fold ön satışa çıktı.

Ocak ayında Tüketici Elektronik Eşya Fuarı olarak bilinen CES 2020’de prototip olarak ortaya çıkan Thinkpad X1 Fold seri üretim modeliyle ön satışa çıktı. Pandemi nedeniyle ön satışlara geç çıkarılan bilgisayar, resmi olarak satışa ne zamana başlanacağı tarih konusunda halen sessizliğini koruyor.

Görsel ve teknik olarak Samsung Galaxy Fold 2’ye benzeyen Thinkpad X1 Fold, 13,3 inch OLED ekran ve Windows 10 işletim sistemiyle tüketicilerin karşısına çıkacak. Ayrıca 11. Nesil Intel Core i5 işlemci, 8 GB LPDDR4X RAM ve 1 TB’a kadar artırılabilen SSD özellikleriyle kullanıcıları memnun etmeyi hedefliyor.

Birçok bilgisayardan farklı olarak 5G, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 özellikleri ve dokunmatik ekranıyla kendisini fazlasıyla öne çıkaracak bilgisayarın fiyatı da bir o kadar kendisini de öne çıkarıyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold’un ön satış fiyatı Lenovo’nun sitesinde özelliğine göre 2,499 Dolar (19,600 TL) ile 3,099 Dolar (24,300 TL) arasında değişiyor.