Edirne’de Yavru Köpek Dehşeti! Yakılarak Öldürüldü

Edirne, Bosnaköy yakınlarında bir arazide, 8 yavru köpek kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılarak öldürülmüş halde bulundu. Olayı duyup olay yerine gelen hayvanseverler, gözyaşlarına hakim olamadı.

Edirne’de vatandaşların yoğun olarak bir araya geldiği NATO Köprüsü olarak bilinen Bosnaköy yakınlarındaki bölgede saklanan bir vahşet ortaya çıktı. İddiaya göre, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, hayvanseverlerin besleme yaptığı alanda bulunan 8 yavru sokak köpeği yakılarak öldürüldü. Olay, bölgeye giden vatandaşların aldığı kokuyla ortaya çıktı.

Oraya sıkça giden hayvanseverlerden biri olan Mürvet Taşvur, gördüğü manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı. Bölgede yaşanan vahşete isyan etti. Aynı sırada yavruları yakılan anne köpek, sessizce yavrularının cansız bedenlerinin yanında ayrılmadan bekledi.

Bu nasıl bir dünya

Hasta olduğunu belirten Taşvur, bölgede yapılan vahşete gözyaşlarıyla isyan etti. Hayvansever Taşvur, düzenli olarak aynı bölgede köpekleri beslediğini belirtirken güçlükle konuştuğu görüldü. Taşvur, “Bana bir haber geldi. Bir avukat arkadaşım haber verdi. Bölgede birçok yavrunun yakıldığını söyledi. Nasıl geldiğimi bilmiyorum. Zaten hastayım, elim ayağım tutmuyor. Koşa koşa geldim. Manzarayı siz de görüyorsunuz. Bu nedir? İçki içiyorlar, ateş yakıyorlar. Bu nasıl bir dünya? Tamam içtiniz ama bunlardan ne istediniz, bunları niye yaktınız? Her hafta dernekler gelip besleme yapıyor. Hiç mi Allahtan korkmadınız? Evladınız yok mu, çoluk çocuğunuz yok mu? 15 senemi bunlar için mücadeleye veriyorum. Bu kadar mı merhametsiz olunur” dedi.

Jandarma soruşturması sürüyor

Olay yerine gelenlerin haber verdiği jandarma ise bölgede inceleme yaptı. Ekipler, olayla ilgili tutanak tutarken, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler ise ölen yavru köpekleri bölgeden aldı. Jandarmanın olayla ilgili araştırması sürüyor.