Ehliyet Bilgileriniz Artık Kimlik Kartınızda

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine başvuran vatandaşların sürücü bilgileri kimlik kartlarına aktarılmaya başlandı. Geçtiğimiz hafta “Yeni sürücü belgeleri kimlik kartlarına yüklenmeye başlanacak. Bu bir devrimdir” ifadelerini kullanan Süleyman Soylu’nun bahsettiği uygulama bugün itibari ile erişilebilir hale geldi.

Sürücü belgelerindeki bilgiler kimlik kartlarına yüklenmeye başlandı.

Vatandaşlar artık sadece tek bir kart ile hem ehliyetlerini hem de kimlik kartlarını yanlarında bulundurabilecek.

İHA’nın yaptığı habere göre, Adıyaman İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde daha önceden randevu alan vatandaşlar ehliyet bilgilerinin yükleme işlemini yaptırdı.

Önce Randevu Alınacak

Adıyaman Nüfus ve Vatandaşlık Merkez İlçe Müdürü Salih Yılmaz, ehliyet bilgilerinin kimliğe aktarılma işlemlerine başlandığını ancak randevusuz işlem yapılmadığını belirterek, vatandaşların randevu alarak müdürlüklere gelmesini istedi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün çağrı merkezi olan (ALO 199) aranarak ya da “randevu.nvi.gov.tr” adlı web sitesi kullanılarak randevu almak mümkün.

Bilgileri yükleme işlemi ücretsiz olarak yapılacak. Bilgileri yükleme işleminin gerçekleşmesi için kimlik kartınızın yeni tip bir kimlik kartı olması gerekiyor.