Ermenistan Sivilleri Hedef Almaya Devam Ediyor

Ermenistan sivil halkı hedef almaya devam ediyor.27 Eylül’den bu yana sürekli sivil halkın çok bulunduğu yerlere saldırılara devam ediyor. Sabah karşı Gence’ye yapılan saldırıda ev ve araçlar hasar gördü. Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarında şimdiye kadar 31 Azerbaycanlı hayatını kaybetti.

Ermenistan silahlı güçleri, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının dışında bulunan sivil yaşam alanlarına saldırdı. Gence’ye Ermenistan ordusunca sabaha karşı atılan füzeler nedeniyle birkaç evde ve araçta da hasar oluştu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin sabah saatlerinde işgal altındaki Dağlık Karabağ dışında bulunan Berde, Ağcabedi şehirleri ile Goranboy, Terter, Ağdam şehirlerinin köylerine top atışları yaptı. 

Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada da Goranboy ilinde 1 sivilin Ermenistan ordusunun top atışları sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi. 

Yaşamını Yitiren Sayısı 31’e Çıktı

Ermenistan’ın son günlerdeki saldırılarında yaşamını yitiren sivil sayısı 31’e çıktı. 

Gence’ye Ermenistan ordusunca sabaha karşı atılan füzeler nedeniyle birkaç evde ve araçta da hasar oluştu.

Azerbaycan ordusunun, Ermeni silahlı güçlerinin saldırılarına karşı tedbirler aldığı belirtildi.

Ermenistan’ın 27 Eylül’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda, 31 Azerbaycanlı sivil hayatını kaybetmiş, 143 kişi ise yaralanmıştı.