Erşan Kuneri Dizi Oluyor! Oyuncuları, Konusu ve Tahmini Çıkış Tarihi

Cem Yılmaz’ın yazdığı ilk film olan G.O.R.A’nın yan karakteri yetişkin film yapımcısı Erşan Kuneri’nin dizisi çıkıyor. Gençler tarafından beğenilen ve en son Arif V 216’da görünen Erşan Kuneri’nin dizisinin konusu, oyuncuları ne olacak? Cem Yılmaz tahmini çıkış tarihini hesabından duyurdu.

G.O.R.A filminin çıkmasının üstünden 14 yıl geçmiş olmasına rağmen filmin yan karakteri Erşan Kuneri asla unutulmadı. Aslında film yapımcısı olan ancak G.O.R.A’da yetişkin film yapımcılığı yaptığı sahnesiyle akıllara kazınan Erşan Kuneri’nin dizisinin tahmini yayın tarihini ve konusunu karakterin yaratıcısı Cem Yılmaz tarafından resmi hesabında paylaştığı eskiziyle duyurdu.

Cem Yılmaz, paylaştığı fotoğrafa “Evet sonunda…Erşan Kuneri nin 1975-78 aradında sinema macerasını anlatacağım ERŞAN KUNERİ dizisine başlıyorum. 2022 ye hazır olur. …önce biraz eskiz karalama ile başlar sonra etlenir,canlanır.” yazısıyla dizisine dair ufak bir detayı takipçileriyle paylaştı.

2021 yılının sonbaharında çekimlere başlanacağı tahmin edilen dizinin bölüm sayısı 8 olacak. En son 2018 yılında çıkan Arif V 216 filmiyle kısa sahnesiyle görünen Erşan Kuneri’nin dizisi serinin diğer filmlerinin aksine yetişkin filmi dışında farklı film türlerinin yapımcılığı yapacak. Bununla birlikte bazı haber siteleri Erşan Kuneri’nin filmle birlikte Arif V 216 filminde de olduğu gibi müzik yapımcılığı da yapacağını da iddia ediyor.

Bununla birlikte eskiz üzerinde Tumtum İbrahim, Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Payro Cemal ve Erşan karakterlerinin çizimleri ve isimleri yer alırken canlandıracak oyuncular henüz belli değil. Erşan Kuneri ile bağlantılı olan Bob Marley Faruk karakterini oynayan Rasim Öztekin sağlık sorunları nedeniyle oyunculuğu bıraktığı için Bob Marley Faruk karakterinin dizide olup olamayacağı bilinmiyor.

Erşan Kuneri dizisinin hangi platformda yayınlanacağı belirsiz ama Cem Yılmaz yaptığı açıklamayla yerli platformda yayınlanacağını ancak ilerleyen zamanlarda Netflix’e de gelebileceğini söylerken, Acun Ilıcalı’nın platformu Exxen’de yayınlanacağı söylentilerini farklı sözleşmeler nedeniyle şimdilik mümkün değil diyerek yalanladı.

Erşan Kuneri dizisinin yayınlanması için 2 olası platformu var: Puhu Tv ve BluTv. İddialara göre Cem Yılmaz’ın dizinin Tv yerine platformlarda yayınlanmasının istemesinin sebebi televizyondaki kısıtlamalar ve sıkı denetimlerin olması. Dizinin hangi platformda yayınlanacağı zaman içerisinde netleşecek.