Fatma Girik, Son Sağlık Durumu Hakkında Açıklama Yaptı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren 78 yaşındaki emektar sanatçı Fatma Girik, geçirdiği kalça protezi ve beyin ameliyatları sonrası sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Türk sinemasının usta isimlerinden Fatma Girik, Posta gazetesine sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Girik, sağlık durumunu soran muhabire “İyi değilim. Kendimi eskisi kadar iyi hissetmiyorum. Bacaklarım kötü durumda, birinin yardımı olmadan yürüyemiyorum. Çok oynak bir tansiyonum var. Bir de zaten beyin ameliyatı olmuştum, kafamda shunt (bir tür cihaz) takılı. Ameliyat olmasaydım kör olacaktım.

Sağlığın gittikten sonra hayatın anlamı yok. Çok güzel yaşadım. Dilerim, herkes hayatı benim gibi yaşasın. Sonuçta yaşım da epeyce ilerledi. Bisiklete binip sek sek oynama çağım geçti ama yine de insan kendini iyi hissetmek istiyor.” sözlerini kullandı.

Muhabirin salgının sizi ne kadar etkilediğini sorması üzerine Girik, “Her ölenle ben de ölüyorum, her yakınını kaybedenle ben de üzülüyorum. ‘Bu nasıl bir çağ?’ diye sorguluyorum. Acı çeken insanları gördükçe bir zamanlar yaşadığımız saadetin ne kadar güzel olduğunu daha da iyi anlar olduk. O eski günleri mumla arıyoruz. Dünya berbat durumda. 10 aydan fazladır evden çıkmıyorum, sadece bir kez hastane kontrolüne gitmiştim. Gazete okuyorum, kitap okuyorum, televizyon seyrediyorum. Yaşamak, her şeye rağmen direnmektir.” dedi.

Aşıya güvenip güvenilmediği sorusuna Girik, “Koşa koşa hemen olurum. Aşı üzerinden muhalefet ya da milliyetçilik yapılmaz, yanlış. Hemen gelsin, hemen şimdi vurulurum. Sağlık her şeyden önemli. İnsanlar patır patır ölüyor.” cevabını verdi.

Girik son olarak muhabirin Dünya’yı nasıl gördüğünü sorduğunda “Dünya kimsenin seyretmek istemediği bir gerilim filmine dönüştü.” dedi.