Fransa’dan Türkiye’yi de Etkileyecek Milli Takımlar İçin Korona Önlemi

Dünya Kupası Elemelerinde 3 kritik maça çıkacak olan A Milli Futbol Takımımızın önemli isimlerinden Burak Yılmaz, Umut Meraş, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik, Fransa’da alınan karar sonrasında kadroya dahil edilemeyebilir!

Fransa Ligue 1 ve Ligue 2’de mücadele eden 40 kulüp, Dünya Kupası Elemelerinin başlamasından önce çok kritik bir karar aldı. Fransa hükümeti, AB vatandaşı olmayan futbolcular Milli takımlarına gittikten sonra ülkeye dönüş için 7-10 gün arasında karantina kuralı belirledi.

Bu kural sonrasında birçok futbolcusundan en az 7 gün yararlanamayacak olan kulüp başkanları da 17 Mart’ta yapılan toplantıda Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomi Alanı dışındaki ülkelere futbolcularını göndermeme kararını oyçokluğuyla kabul etti.

Buna göre, A Milli Takımımızda düzenli olarak aday kadroya çağrılan Burak Yılmaz, Umut Meraş, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik özel bir izin alınmazsa oynanacak maçlar öncesinde Türkiye’ye gelemeyecek.

A Milli Takımımız, Dünya Kupası Elemelerinde 24 Mart Çarşamba günü Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Hollanda ile; 27 Mart Cumartesi günü İspanya’da Norveç ile; 30 Mart Salı günü ise yine Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Letonya ile karşı karşıya gelecek.