Fransız Oyun Devinde Rehine Krizi

Fransa’nın en büyük oyun şirketi Ubisoft’un Kanada’nın Montreal kentinde bulunan ofisinde çalışanların rehine tutulduğu ihbarını alan polis harekete geçti. Polisler, binada yer alan rehinelerin kurtarılması için çalışmalara başladı.

Sosyal medyaya düşen ve ardından yerel basına konu olan habere göre Montreal polisi, Ubisoft’un Montreal’deki ofisinde onlarca çalışanın rehine alındığı ihbarından sonra özel operasyon için düğmeye bastı.

Çalışanların bazıları kendi imkanlarıyla binayı terk ettikleri öğrenilirken bazı çalışanların teras kapısında saklandığını öğrenen ekip teras üzerinden rehine kurtarma operasyonunu planladı.

Montreal Polisi, sosyal medya hesabı üzerinden büyük konuşlandırmanın bölgenin yerel saatiyle saat 13:30’da başladığını doğruladı ve Montreal’in Mile-End mahallesindeki St-Laurent Bulvarı ve St-Viateur Caddesi’ni trafiğe kapatırken insanlara olay bölgeden uzakta durma çağrısında bulunurken bilgilerin doğrulandıkça açıklanacaklarını belirtti.

Bir başka yerel basın iddiasına göre rehine ihbarları asılsız ancak ne Montreal Polisi ne de Kanada’dan yetkili birisi bu konu hakkında açıklamada bulundu. Montreal Polisi, Özel ekiplerin şirket çalışanlarının tahliyesini sürdürdüğünü ve aynı zamanda ihbarla binayı incelemeye başladıklarını açıkladı.