Futbolcu Maxim Tsihalka, 37 Yaşında Hayatını Kaybetti, Adının Efsaneleştiği Oyunun Oyuncuları Veda Etti

Kısa süren futbol kariyeri boyunca spor camiasında adı pek duyulmayan ancak Futbol Menajerliği temalı ‘Championship Manager’ adlı oyunda gösterdiği performansla efsaneleşen futbolcu Maxim Tsihalka, 37 yaşında hayatını kaybetti. Oyunun hayranları futbolcu için duygusal paylaşımlar yaptı.

Belaruslu forvet Maxim Tsihalka 37 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm sebebi henüz açıklanmadı.

Maxim Tsihalka’yı ünlü yapan en büyük unsur sanal platformlardaki futbol kariyeri oldu. Futbol Menajerliği temalı ‘Championship Manager’ adlı oyunun 01 ve 02 sürümlerinde en çok gol atan oyunculardan biri olurken birçok bilgisayar oyuncusunun gönlünü fethetti.

Normal futbol kariyerine Dinamo Minsk takımında başlayan oyuncu, Naftan Novopolotsk, Kaisar, Banants ve Savit Mogilev formalarını formalarını giydi. Daha sonra Tsihalka’nın futbol kariyeri ciddi sakatlığı ve sağlık sorunları nedeniyle 2009’da henüz 26 yaşındayken biterken, futbol kariyeri yaklaşık 10 yıl sürdü.

Bilgisayar oyunlarında oyuncuların gözdesi olan futbolcunun genç yaşta ölümü oyunu oynayan birçok kişiyi üzdü. Bazı oyuncular Tsihalka için “Tanrı Maradona gibi sevdiği bir ruhu yanına aldı” ve “Yıllardır tanıdığım dostumu kaybettim” gibi yorumlarında bulundu.