Genç Kadın Sosyal Medyada İfşa Etmişti! İğrenç Olayda Yeni Gelişme

Adana’da, kendisini üniversitede psikoloji bölümü öğrencisi olarak tanıtarak E.M. isimli kadına, eski sevgilisini unutturmak için cinsel terapi yapma bahanesiyle yaklaşan ve olumsuz yanıt alınca da cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Sercan K. (26), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Benzer yöntemlerle başka kadınlara da cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen Sercan K., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Arkadaşını ziyaret için 19 Nisan’da Adana’ya gelen ve arkadaşının komşusu Sercan Sercan K. tarafından cinsel istismara uğradığını öne süren E.M., yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Parkta yürüme bahanesiyle Sercan K. tarafından ıssız alanlara götürüldüğünü ve önce sözlü tacize daha sonra ise cinsel istismara maruz kaldığını anlatan E.M., duyurusunun ardından kendisine diğer mağdurlardan gelen mesajları paylaştı.

Çocuk Yaştaki Kızlara İstismar İddiası

Aralarında 18 yaşından küçük kızların da bulunduğu birçok kişiyi istismar ettiği öne sürülen Sercan K.’nın yakalanmasını isteyen sosyal medya kullanıcıları internet üzerinden kampanya başlattı.

Söz konusu paylaşımların ardından Adana Emniyet Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesinde Psikoloji Bölümünde öğrenim gördüğünü ileri sürüp, kadınlarla iletişime geçerek istismarda bulunduğu iddia edilen Sercan K.’nın yakalanması için çalışma başlattı.

Cinsel Birliktelikle Terapi Yapıyorum

Şüphelinin farklı yöntemlerle iletişime geçtiği kadınları kandırmaya çalıştığı “Ben terapi yapıyorum, benimle cinsel birliktelik yaşarsan eski sevgilini unutursun” ifadelerini kullandığı ileri sürüldü.

Sercan K.’nın ayrıca olumsuz cevaplar karşısında söz konusu mağdurlara yoğun ısrarda bulunduğu ve kendine karşı çıkan bazı kadınları darbettiği de iddia edildi.

Kısa Sürede Yakalandı

Polis, çalışma başlattıktan kısa süre sonra şüpheli Sercan K.’nın yerini tespit ederek gözaltına aldı.

Ardından konuyla ilgili sosyal medya hesabında duyuru yapan Emniyet Genel Müdürlüğü paylaşımında, “Adana’da meydana gelen ‘Şüpheli Sercan K.’nın, kadınlar ve reşit olmayan kız çocuklarını zorlayarak cinsel şiddet uyguladığı’ yönündeki iddia ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Bazı sosyal medya platformlarına da yansıyan iddia ile ilgili firari şüpheli Sercan K.’nın 29.05.2021 günü Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştır” ifadelerine yer verdi.

Şüpheli Sercan K., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şahıs tutuklandı.