Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer
Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer

Genellikle kadınların makyaj yaparken dikkatlerini çeken bir konudur gözaltı torbaları. Bu soruyu da İnternet’de genellikle kadınlar aramaktadır. Erkeklerin dış görünüşlerine çok dikkat etmedikleri düşünüldüğünde bu durum oldukça doğrulayıcı olmaktadır. Gözaltı torbalarında bu torbaların nasıl oluştuğunu bilmemiz gerekir.

Göz Altı Torbaları Nasıl Oluşur?

Gözaltı torbaları bölümünde genellikle yağ bezelerinin bulunduğunu belirtelim. Yağ bezelerinin zaman içinde fıtıklaşması sonucunda gözaltı torbaları ortaya çıkar. Yaşlanma sürecinde doğal olarak ortaya çıkan gözaltı torbaları, çoğu insanda görünen bir durumdur. Aşırı stres, uykusuzluk, aşırı göz yorgunluğu gibi durumlarda göz altı torbalarının oluşmasını tetikler. Peki göz altı torbalarına ne iyi gelir?

Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir?

İlk yapabileceğimiz şey buz kompresi olabilir. Bir çok doktorun da göz altı torbaları için önerdiği bir tedavi yöntemidir. Buz kompresi ile göz altında bulunan bağ dokuları ve cildin gerilmesi sağlanmakta. Bu yolla da gözaltı torbaları zamanla yok olabilmektedir.

İkinci olarak ise poşet çay yöntemini deneyebiliriz. Demlenmiş poşet çayı pamuk yardımıyla ya da direk poşet çayı gözaltlarına uygulayabilirsiniz. Sabah ve akşam günde iki kez yaparak devam ederseniz kısa bir zamanda göz altı torbalarınızda etkisini görebilirsiniz. Papatya çayı ve yeşil çay önerilir.

Patates ve salatalık yöntemi de üçüncü yöntemimizdir. Soğuk ve dilimlenmiş patates-salatalık göz altı torbalarına oldukça sık kullanılır. Basit ve etkili bir yöntem olduğunu belirtebiliriz. Cildinizi genç gösterir ve göz altı torbalarınızı yok edebilir.

Bol bol su içerek te göz altı torbalarınızı geçirebilirsiniz. Bol su içmek vücudunuzun gerekli gördüğü suyu alıp uygun PH değerini oluşturur. Bu sayede de gözaltı torbalarınız ve kırışıklıkları yok edebilirsiniz. Uzmanlar en az 2.5 litre suyu günlük olarak tüketmenizi önermektedir.

Göz altı torbalarınızı yok etmek için düzenli ve iyi bir uyku uyumalısınız. Bu sayede göz altlarımız çökmekten ve morar maktan da kurtulmaktadır. Ayrıca yüzünüzü sabahları kalktığınızda soğuk sularla da yıkamanız yüzünüzü gerginleştirecek tir. Nemlendirici kremleri de kullanabilirsiniz. Aşırı olacak şekilde bilgisayar ve televizyonla ilgilenmeyin. Alkol ve sigara bırakmanız da göz altı torbalarınızı kalkmasında çabalarınızın etkisini artırır. Kozmetik ürünlerinden kaçınmak ve bol bol c vitamini bulunduran besinleri tüketmeniz de göz altı torbalarınızdan kurtulmak için size yardımcı olacaktır.

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer