Gülben Ergen, Ünlü Sözünü NFT Olarak Satışa Çıkardı

Gülben Ergen, yıllar önce kendisine atılan bir iddia üzerine kullandığı ve hafızalara yerleşen “Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz” sözünü NFT’ye dönüştürerek açık arttırmaya çıkardı. Satıştan gelecek parayı kurucusu olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne bağışlayacak.

Son zamanlarda NFT’ye (Non-Fungible Token/ benzersiz dijital varlık) dönüştürülüp satılan eser sayısında artış yaşanırken bir satış haberi de Gülben Ergen’den geldi.

Ergen, satış haberini “Magazin dünyasından çıkıp internette klasikleşen “Bana, unutmayın ki hiç bir şey olmaz” dijital dünyada yaşamına devam etmek için NFT’ye dönüşüyor.” ifadeleriyle duyurdu.

Rarible adında açık arttırma sitesinde satılan NFT’nin sahibi en yüksek kripto para teklifini veren kişide olacak. Sitede satılan ürünün değeri şu an 500 doları aşmış durumda.

NFT’ler, takas edilmez oluşları nedeniyle telif hakkı bulunan ürünler oluşturmak için tasarlanıyor. Bir sanatçı, kendisine ait bir eseri NFT’ye dönüştürdüğünde, hem kendisine ait dijital imzası ile telif hakkını korumuş oluyor, hem de ürünün her satışında payına düşen telif hakkı kripto ödeme şeklinde bağlı olduğu kripto para hesabına geçiyor.